Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Eğitim Konseyi Toplantısı, Konsey Başkanı ve EÜ Rektörü Budak’ın başkanlığında gerçekleştirildi

Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Eğitim Konseyi Başkanı ve Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın başkanlığında, Harran Üniversitesinde gerçekleştirilen toplantıda, ziraat, orman ve su ürünleri fakültelerinin mevcut durumları, sorunları ve çözüm önerileri değerlendirilerek geleceğe yönelik politika ve stratejiler belirlendi.

Toplantı öncesi, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlkin Şengün ve Prof. Dr. Banu Yücel ile birlikte, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Eğitim Konseyi Başkanı ve Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesinin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz Üniversitelerarası Kurul Ziraat Fakültesi Dekanları Eğitim Konseyi toplantısında, Ziraat-Orman ve Su Ürünleri Eğitim Konseyi Başkanı olarak hazırladığımız ön raporun sunumunu gerçekleştirdik. Ziraat, orman ve su ürünleri disiplinlerinin eğitim öğretim kalitesi, araştırma geliştirme altyapısı, müfredat güncellemeleri, alana yönelik ulusal ve uluslararası akademik durumu masaya yatırdık. Ardından, Konsey Üyelerimiz ile birlikte, yeni stratejilerimizi belirledik. Başarı ile tamamladığımız toplantıda aldığımız kararların hayırlı olmasını diliyorum. Nazik misafirperverlikleri için Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir