Kanserle mücadele ettiğini açıklayan Prenses’e hediye yağdı! Saray dolup taşıyor

Derleyen: Buse Bulat / Milliyet.com.tr
Ocak’ta geçirdiği karın ameliyatı sonrası görüntü vermeyen ve yokluğuna dair birçok spekülasyon çıkan Galler Prensesi William’ın (41) eşi Galler Prensesi Kate Middleton (42), mart ayında ortaya çıkmıştı. Video yayınlayarak açıklama yapan Kate, kansere yakalandığını duyurmuştu:

Benimle çok iyi ilgilenen harika bir sağlık ekibim vardı ve bunun için çok minnettarım. O sırada kanser olmadığım düşünülüyordu. Ameliyat başarılı geçti. Ancak ameliyattan sonra yapılan testlerde kanserin mevcut olduğu tespit edildi. Bu nedenle sağlık ekibim kemoterapi sürecinden geçmemi tavsiye etti ve şu anda bu tedavinin ilk aşamalarındayım. William ve ben ailemizin iyiliği için bunu özel tutmak ve yönetmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Şu anda, hayatları kanserden etkilenen herkesi de düşünüyorum. Her ne şekilde olursa olsun bu hastalıkla karşı karşıya olan herkes için lütfen inancınızı ya da umudunuzu kaybetmeyin. Yalnız değilsiniz.

ON BİNLERCE MEKTUP ALDILAR!

Buckingham Sarayı’nın, kanser tedavisi gördüğünü itiraf etmesinin ardından Galler Prensesi için on binlerce ‘geçmiş olsun’ kartı ve hediyesiyle dolup taştığı ortaya çıktı.

Saray ekibinin, önleyici kemoterapi sürecine başladığını açıklayan Middleton’a gösterilen sevgi ve şefkat karşısında ‘çok duygulandığı’ da söylendi.

HERKESE CEVAP VERECEKLER

Kate’e gelen mektuplar ekip için başa çıkılması zor bir hâl alsa da, personel eninde sonunda iyi dileklerini gönderen herkese cevap vermeyi hedefliyor.

Galler Prensi ve Prensesi’nin Kensington Sarayı’nda kendilerine ait özel bir ofisleri olmasına rağmen, Kraliyet Ailesi üyelerine gelen tüm mektuplar Saray Postanesi tarafından cevaplanıyor.

Normal bir haftada saray, halktan çeşitli sorular ya da kraliyet mensupları için iyi dilek mesajları içeren ortalama bin tane mektup alıyor. Ancak Prenses’in sağlık sorunlarının ortaya çıkmasından bu yana gelen mesajlar, bu ortalamayı önemli ölçüde aştı.

MIDDLETON KAMU GÖREVLERİNE ARA VERDİ

Tedavisi ve iyileşme sürecinin yanı sıra ailesini korumaya odaklanmak için göz önündeki hayatından uzaklaşan Kate Middleton’ın ne zaman kamu görevlerine döneceği ise henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir